• Katolicki Dom Opieki "Józefów" przy ul. Grzybowej 8 w Bielsku-Białej

Wyjście seniorów do Minicentrum Nauki ,,Science Point ATH”

Od piątku 22 kwietnia w Gemini Park Bielsko-Biała klienci centrum handlowego mogą odwiedzić Minicentrum Nauki „Science Point ATH”, przygotowane przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Seniorzy DDP w ramach zajęć edukacyjnych oraz aktywizujących udali się dziś do Centrum by osobiście doświadczyć wielu ciekawych eksperymentów, zjawisk mechanicznych oraz fizycznych. Dopełnieniem dnia było zwiedzanie wystawy makiet kolejowych ,,Kolejkoland”.

 

Science Point ATH, który zlokalizowany jest na parterze, w centralnej części Gemini, tuż obok Costa Coffee, adresowany jest do dzieci, młodzieży szkolnej, ale i dorośli znajdą tutaj coś ciekawego dla siebie.

 

W tym interaktywnym miejscu organizowane będą darmowe: 

► Warsztaty i pokazy popularnonaukowe, przygotowane przez pracowników i studentów ATH,

► Warsztaty z programowania robotów,

► Pokazy eksperymentów chemicznych i fizycznych,

► Zajęcia językowe,

► Warsztaty matematyczne,

► Kursy pierwszej pomocy,

► Wykłady propagujące zdrowy tryb życia i ekologię,

► Warsztaty teatralne i plastyczne,

► Zajęcia z wykorzystaniem druku 3D,

► Prezentacja świata widzianego pod mikroskopem,

► Prezentacje zagadnień związanych z Internetem Rzeczy i wiele więcej.

► Organizowane będą również cykliczne spotkania z gośćmi specjalnymi – znanymi osobami związanymi z nauką i jej popularyzacja,

► Ważnym punktem tematycznym będzie także promowanie sportu.

Prezentowane urządzenia oraz prowadzone na miejscu warsztaty łączą w sobie naukę z zabawą, a samodzielne przeprowadzanie doświadczeń, które w przystępny sposób wyjaśniają skomplikowane zjawiska otaczającego nas świata, będą najlepszym sposobem do pogłębiania własnej wiedzy.

 

Dużą atrakcją dla odwiedzających jest stała wystawa „Fale wokół nas”, przygotowana przez Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. Przybliża ona w prostej, interaktywnej formie zagadnienia naukowe związane ze zjawiskiem fal – dźwiękowych, wodnych i innych.

Minicentrum Nauki w Bielsku-Białej „Science Point ATH” będzie funkcjonować do końca października 2022 r. Odwiedzać je można od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-19.00.

Projekt „Science Point ATH – Minicentrum Nauki w Bielsku-Białej” został dofinansowany (w kwocie 234 000 zł) ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki, w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu”.

 

źródło:  https://bielskobiala.geminipark.pl/w-gemini-park-ruszyl-science-point-ath

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.