• Katolicki Dom Opieki "Józefów" przy ul. Grzybowej 8 w Bielsku-Białej

Wigilia w Domu Dziennego Pobytu ” św. Józefa

Wigilia w Domu Dziennego Pobytu ” św. Józefa.

To był długo wyczekiwany dzień. W atmosferze czasochłonnych przygotowań, napięcia i emocji nadszedł wreszcie w dniu 19 grudnia. Spotkaliśmy się, jak co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, aby wspólnie przeżywać radość wypływającą z Cudu Betlejemskiej Nocy.

W podniosły nastrój wprowadziły nas- uroczysta Msza Święta oraz czytanie wybranych fragmentów Ewangelii odnoszących się do narodzin Jezusa. Opłatkowe spotkanie stało się wspaniałą okazją do wyrażenia wzajemnej bliskości, serdeczności i życzliwości.  Słowami pełnymi miłości wszyscy życzyli sobie tego, co najpiękniejsze, a także dziękowali za wspólnie spędzony rok.

Była to również wyjątkowa sposobność do tego, by z wielkim szacunkiem wspomnieć twórców pięknego dzieła jakim jest Stowarzyszenie Klub Inteligencji Katolickiej z jego nieodłącznym składnikiem w postaci Katolickiego Domu Opieki” św. Józefa”, kontynuatorów rozwijających twórczo to dzieło, tych wszystkich, którzy nas w tym wspierali i wspierają, nieocenionych sponsorów i darczyńców pozostających w naszych wdzięcznych myślach i w modlitwie, oraz tych, którzy odeszli, bądź stan zdrowia wyłączył z aktywności w naszym środowisku.

 

Pięknie przystrojone w tradycyjny sposób stoły, imponujący wystrój wnętrz, ukochane i znane z dzieciństwa kolędy oraz  pyszne świąteczne potrawy tworzyły razem niepowtarzalny klimat nasycony głęboką i wielowymiarową symboliką.

Nie było nikogo, kto nie poczułby bożonarodzeniowego nastroju, pełnego pokoju, życzliwości, przyjaźni i akceptacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wigilijnego spotkania.

Szczęśliwych i błogosławionych Świąt.

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.