• Katolicki Dom Opieki "Józefów" przy ul. Grzybowej 8 w Bielsku-Białej

Warsztaty kosmetyczne dla Seniorów DDP ,,na wynos”

Czas pandemii i związanej z nią izolacji, ma niekorzystny wpływ na każdego człowieka. W szczególności osoby starsze przeżywają po raz kolejny fizyczne i psychiczne obciążenie braku kontaktu z rówieśnikami oraz codziennych zajęć w Domu Dziennego Pobytu. Sytuacja wymaga podjęcia nowych zadań i aktywizacji seniorów w ich miejscu zamieszkania z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacji. Nie wszyscy jednak posiadają własny smartfon czy komputer z dostępem do internetu, z uwagi na ograniczenia manualne lub status finansowy.

Pracownicy oraz wolontariusze DDP Św. Józefa starają się wyjść naprzeciw ich potrzebom, dostarczając osobiście materiały w ramach zajęć takich jak: arteterapia, kosmetyka czy warsztaty Bliżej kultury. Sytuacja wymaga ponadto indywidualnych porad i wsparcia przy obsłudze sprzętu komputerowego, którego znajomość staje się dziś niezbędna.

Warsztaty kosmetyczne dla Pań w domu

Kochane Seniorki DDP, w najbliższy czwartek tj. 5 listopada br. w godzinach od 8 do 10, dostarczymy Wam do domów, przygotowane przez Panią Jolę (kosmetolog) zestawy kosmetyków wraz z instruktażem samodzielnej pielęgnacji skóry twarzy.

 

Instrukcję w formacie audio/mp3 udostępniamy również do odsłuchania poprzez poniższy link:

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.