• Katolicki Dom Opieki "Józefów" przy ul. Grzybowej 8 w Bielsku-Białej

Spotkanie integracyjne seniorów

Dom Dziennego Pobytu Św. Józefa każdego dnia gości średnio 15 seniorów. Tygodniowy plan zajęć obejmuje warsztaty m.in: arteterapii, multimedialne, Bliżej kultury, historyczne, ruchowe i edukacyjne. Odbywają się również spotkania autorskie, integracyjne (wewnątrz i międzypokoleniowe) – w tym z młodzieżą niepełnosprawną z Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,Jesteś Potrzebny”. Seniorzy motywowani przez opiekunów, biorą czynny udział w imprezach i konkursach organizowanych przez UM Bielska-Białej. Stali bywalcy  uczęszczają już na zajęcia ponad 18 lat i traktują ,,Józefów” jako swój drugi dom. Tu znajdują opiekę, empatię, poczucie bezpieczeństwa i towarzystwo rówieśników, wśród których znajdują zrozumienie oraz codzienne wsparcie.

DDP dysponuje: odpowiednią kadrą, bazą lokalową z wyposażeniem, sprzętem nagłośnieniowym oraz multimedialnym wraz z dostępem do komputerów stacjonarnych, tabletów, urządzeń wielofunkcyjnych oraz stałego internetu (WIFI).

Na terenie Domu znajduje się kaplica, w której odprawiane są Msze Św. oraz nabożeństwa.

Dysponujemy 25 miejscami dla seniorów z Bielska-Białej. Dom funkcjonuje w godzinach: 8.30-16.30 od poniedziałku do piątku.

Zapisy pod numerem tel. 33 814 94 43, osobiście w siedzibie DDP lub mailowo: kontakt@kikjozefow.org.pl

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.