• Katolicki Dom Opieki "Józefów" przy ul. Grzybowej 8 w Bielsku-Białej

Jasełka przygotowane przez pracowników i wolontariuszy dla Seniorów DDP oraz podziękowania

Kochani Seniorzy, ludzie dobrego serca !

  Czas Bożonarodzeniowy obfitował do tej pory  we wspólne spotkania, a rok kończyliśmy wspólną Wieczerzą Wigilijną, podczas której łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Pandemia spowodowała, że wiele z tych ważnych wydarzeń nie odbyło się i pozostała w sercu pustka i nadzieja na lepszy – przyszły 2021 rok.

  Pomimo zamknięcia Domu Dziennego Pobytu, praca idzie pełną parą: nasze działania skierowane są do seniorów DDP pozostających w domach, członków KIK-u, mieszkańców DPS MBNP oraz osób potrzebujących z terenu Bielska-Białej.  Nie podołalibyśmy wszystkim szczytnym zadaniom, gdyby nie wsparcie naszych Wolontariuszy, którzy przez ten cały czas, niezmordowanie i bezinteresownie, pomagają w ich realizacji.

  Stosując zasadę ,,przez ludzi do ludzi” i dzieleniem się tym co dobre, pojawiają się ludzie, którzy oferują swoją pomoc w różnej formie: własnym wolnym czasem, swoim talentem, darem od serca czy drobnym datkiem. Dzięki Nim realizujemy m.in prace remontowe Domu – planujemy malowanie Sali kominkowej, w której nasi seniorzy spędzają najwięcej czasu.

Dziękujemy za bardzo dobrą współpracę z wolontariuszami ,,Zupy za ratuszem”. To młoda, świetnie zorganizowana i bezinteresownie pomagająca grupa młodych osób, od których wiele się uczymy.

Dziękujemy za wsparcie wydziału Polityki Społecznej UM Bielska-Białej: Pani Naczelnik Ewie Swatek, Pani Inspektor Beacie Rozpędek wraz z osobami współpracującymi, dzięki  którym seniorzy DDP i DPS w ramach akcji ,,Coś słodkiego…dla Seniora…” otrzymali listy od dzieci z przedszkoli, szkół oraz słodkie upominki.

Dziękujemy Pani Edycie oraz Panu Bogdanowi – właścicielom Restauracji Ratuszowa za serdeczność i pomocną dłoń w każdej sytuacji.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Teatr Grodzki – warsztatowi terapii zajęciowej WTZ ,,Jesteś Potrzebny” za ręcznie wykonane upominki i owocną współpracę oraz  Teresie Urbaniec za posługę na rzecz Domu Dziennego Pobytu Św. Józefa.

Dziękujemy księżom: ks. Nikosowi Skurasowi, ks. Krzysztofowi Strzelczykowi oraz ks. Marcinowi Moskalowi za sprawowane Eucharystie, głoszone Słowo Boże,całoroczną opiekę duchową oraz pomoc w doposażeniu kaplicy Św. Józefa.

Dziękujemy Panu Prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu za prowadzenie aktywnych działań na rzecz seniorów, Klubów i Domów Dziennego Pobytu.

  Życzymy Wszystkim Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia !

  Do zobaczenia w Nowym Roku.

 

  Zapraszamy do obejrzenia Jasełek w wykonaniu pracowników i wolontariuszy DDP:

 

     

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.