• Katolicki Dom Opieki "Józefów" przy ul. Grzybowej 8 w Bielsku-Białej

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ MBNP,,Mój + Twój = Nasz Dom”

 

Bieżące wydarzenia oraz zdjęcia z Domu Pomocy Społecznej Matki Bożej Nieustającej Pomocy dostępne są w zakładce ,,Aktualności” oraz ,,Galeria”.

Dom Pomocy Społecznej Matki Bożej Nieustającej Pomocy Bielsko-Biała
ul. Grzybowa 8

Dom Pomocy Społecznej Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla 28 osób w podeszłym wieku, mieści się w budynku o powierzchni około 1000 m2. Oprócz części mieszkalnej składającej się z 14 pokoi jedno i dwuosobowych z łazienkami z węzłem sanitarnym , tarasem są również pomieszczenia dziennego pobytu dla mieszkańców, sala kominkowa, pracownia terapii zajęciowej , sala do zajęć ruchowych, oraz kaplica. Dom posiada również kuchnię wraz z jadalnią oraz zaplecze dla personelu opiekuńczego. Budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Dnia 22.01.2013r. uzyskaliśmy zezwolenie na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej. Nasz Dom został wpisany do rejestru Wojewody Śląskiego pod pozycję o nr PSII.9420.4.2.2013.

Dom jest jednostka stacjonarną , która zapewnia mieszkańcom całodobowa opiekę oraz zaspokaja niezbędne potrzeby bytowe, opiekuńcze , pielęgnacyjne i religijne na poziomie obowiązującego standardu i indywidualnych potrzeb.

Od 12.02. 2013 r. przyjmujemy mieszkańców.
Zespół przyrodniczo – krajobrazowy Cygański Las w którym mieści się nasz Dom jest parkiem z szerokimi ścieżkami z ławkami. Zaczynają się tu dwa szlaki turystyczne: żółty i zielony. Żółty prowadzi poprzez Przełęcz Kozią (przed którą można odbić w lewo na Kozią Górę) i Kołowrót na Szyndzielnię, natomiast zielony kieruje się na Błonia, by stamtąd wznieść się wzdłuż nieczynnego toru saneczkowego na Kozią Górę.

Rejon Cygańskiego Lasu to wręcz wymarzone miejsce rekreacyjne. Można wędrować pieszo, rowerem, uprawiać sporty (są tu korty tenisowe, niedaleko basen i klub sportowy, a także niewielki stok narciarsko-saneczkowy) lub po prostu odpocząć na łonie natury. W pobliżu naszego Domu znajdują się: Szpital Wojewódzki, Przychodnia , Apteki, Kościoły, Sklepy .

Z uwagi na duże zainteresowanie naszym Domem od lipca 2014 roku wzrosła ilość miejsc dla Pensjonariuszy z 25 do 28.

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.