• Katolicki Dom Opieki "Józefów" przy ul. Grzybowej 8 w Bielsku-Białej

Arteterapia, fizjoterapia i zajęcia manualne dla Seniorów

,,Seniorze nie daj się pandemii” , to hasło przewodnie aktywności pracowników i wolontariuszy na rzecz Seniorów Domu Dziennego Pobytu Św. Józefa. W ramach cyklicznych działań w domach podopiecznych odbywają się różnorakie zajęcia – formy aktywności mające na celu utrzymanie formy psychicznej i fizycznej osób starszych, które najbardziej odczuwają negatywne skutki czasu pandemii.

Rodzaje zajęć prowadzonych stacjonarnie w domach u seniorów:

  • arteterapii (przygotowanie świątecznych upominków dla rówieśników z bielskich DPs-ów; ręcznie wykonane papierowe aniołki, styropianowe bombki, odlewy ceramiczne – figurki świętej Rodziny
  • zajęcia manualne (szycie kapci dla potrzebujących, szydełkowanie, malowanie)
  • zajęcia zdalne (wykłady z historii na kanale Youtube, zajęcia Bliżej kultury (filmiki, nagrania audio)
  • wsparcie duchowe (kazania online) prowadzone przez kaznodzieja wędrownego ks. Nikosa Skurasa
  • podróże po Ziemi Świętej – cykl audycji mp3

Seniorzy na bieżąco pozostają w kontakcie telefonicznym, otrzymują produkty spożywcze, pomoc w realizacji zakupu recept. Osoby samotne, niezdolne do samodzielnej egzystencji objęte są opieką pielęgnacyjną.

Podopiecznym Domu Św. Józefa dostarczany jest ciepły posiłek, materiały do zajęć oraz niezbędne środki higieny (wolontariusze dostarczają uszyte przez nich maseczki oraz płyn do dezynfekcji)

Pracownicy realizują zadania zbieżne z akcją ,,Korpusu wsparcia seniorów” mając na uwadze poczucie ich bezpieczeństwa będące rezultatem wieloletniego uczęszczania i przywiązania do Domu Dziennego Pobytu Św. Józefa.

Pracownicy i wolontariusze wzięli udział w akcji pomocy seniorom przy sprzątaniu nagrobków oraz dostarczaniu zniczy i kwiatów.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.