• Katolicki Dom Opieki "Józefów" przy ul. Grzybowej 8 w Bielsku-Białej

Przybyli do Polski, by spotkać się z papieżem i poznać nasz Kraj.

 

28 b. miesiąca gościliśmy 150 – cio osobową grupę młodych pielgrzymów z Hondurasu.

Stąd udała się do Krakowa na Centralne Obchody Światowych Dni Młodzieży, których kulminacją będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem na Krakowskich Błoniach i w Brzegach.

Pielgrzymów czekało niezwykle gorące przyjęcie, do którego przygotowywaliśmy się od szeregu dni.

Nasi goście odwzajemnili je swoją młodzieńczą spontanicznością, nieukrywaną radością przebywania z nami, serdecznością, braterstwem i bliskością ludzi wyznających tego samego Boga.

Szczególnie interesujące i wzruszające były wypowiedzi tych młodych ludzi, będące  ich bardzo osobistymi świadectwami niezwykłych przeżyć związanych z pielgrzymką.

Oto najbardziej charakterystyczne z nich;

  • Nigdy wcześniej nie byłem w Polsce, ale wiem, że Światowe Dni Młodzieży to niezwykłe doświadczenie oraz doznanie religijne, bardzo chciałem tu przyjechać i przeżyć to,
  • Chciałam tu przyjechać, zobaczyć papieża i pomodlić się z milionami ludzi różnych narodowości,
  • Jestem tu, by z innymi wielbić Chrystusa i poznać Wasz piękny Kraj.

W udzielonym nam wywiadzie Aleksis Melgar, studiujący kiedyś w Polsce Honduranin, zakochany w Niej i powracający tu, w swojej wypowiedzi podkreślał ogromne znaczenie pielgrzymki w wymiarze religijnym dla grupy swoich Rodaków, jak również na walory organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, przybliżające Światu nasz Kraj, Jego piękno i wspaniałych ludzi.

Kilku słów wyjaśnienia wymaga nasuwające się pytanie – skąd zaszczyt organizowania tego wspaniałego spotkania przez Dom Dziennego Pobytu ,,Św. Józefa” ?

Otóż siłą sprawczą całego przedsięwzięcia stał się ksiądz Abdel Francisco Barahona, opiekun grupy swoich Rodaków, przebywający w Polsce od 16 – tu lat i opiekujący się obecnie wspólnotami Neokatechumenatu w naszej diecezji, zaprzyjaźniony z nami misjonarz.

Słowa podziękowania kierujemy w stronę seniorów Domu Dziennego Pobytu ,,Św. Józefa” oraz licznych wolontariuszy aktywnie wspierających przygotowania tego niezapomnianego wydarzenia.

 

Zdjęcia z wizyty młodzieży do obejrzenia w naszej Galerii.

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.