• Katolicki Dom Opieki "Józefów" przy ul. Grzybowej 8 w Bielsku-Białej

Piknik integracyjny dla seniorów. Występ zespołu FAUSYSTEM

Niezapomniany dzień w „ Józefowie”.

Tylu atrakcji w ciągu jednego dnia jeszcze nie było. 16 września b.roku zaszczycił nas swoim koncertem znakomity zespół muzyczny „Fausystem”, odnoszący błyskotliwe sukcesy artystyczne, dowodzący na co dzień, że w swojej twórczości nie koniecznie należy ulegać fałszywym trendom, nagannym postawom i celebryctwu. Zespół reprezentowały dwie niezwykle silne sceniczne osobowości – Pani Aleksandra Nykiel – wybitna wokalistka i Pan Piotr Mirecki, akompaniator, wokalista i lider Projektu „ Fausystem”. Patrzyliśmy z ogromnym uznaniem na wykonawców, jak brzmią jednym głosem, choć dźwięczą w nich różne emocje, jak zestrojeni są w jedno w wokalnych partiach i akompaniamencie.   Bogaty i urozmaicony repertuar składał się z pieśni religijnych, poezji śpiewanej, pozycji musicalowych i patriotycznych, również w odświeżonych aranżacjach oraz w skromnej i pięknej  – jak zawsze – estetyce wykonawczej. Nic zatem dziwnego, że koncert spowodował zachwyt, wzruszenie i zadumę. Zachęcił równocześnie jego słuchaczy do wspólnego śpiewu, tańca i szczególnie barwnego tanecznego korowodu.

Wielką radość sprawiła nam rewizyta młodych przyjaciół, uczestniczących w Warsztatach Terapii Zajęciowej „ Jesteś potrzebny”, realizowanych w ramach pięknej i wielopłaszczyznowej misji społecznej Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego „ Teatr Grodzki”.

Wielu wzruszeń i najpiękniejszych doznań dostarczyła nam również Pani Krystyna obchodząca jubileusz 60 – cio lecia pożycia małżeńskiego. Podziękowań za wybitny wkład w dzieło Klubu Inteligencji Katolickiej, za życzliwość dla „ Józefowa” oraz życzeń na dalsze życie nie było końca.  Wzmacniamy je wyrażanym już wcześniej pragnieniem szybkiego powrotu do zdrowia Szanownego Małżonka Pani Krystyny.

Ten niezwykle bogaty w wydarzenia dzień zakończyliśmy udziałem w spektaklu wystawianym przez Teatr Polski zatytułowanym „ Pół żartem, pół sercem”. Komedia ta, inspirowana filmowym przebojem lat 50 – tych „ Pół żartem, pół serio” Billyego  Willdera jest kolejną wersją teatralno – kinową, tym razem w nowej znakomitej obsadzie i reżyserii Witolda Mazurkiewicza, którą z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy.

„Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego

na rzecz Osób Starszych

 „Aktywni+” na lata 2021–2025” – EDYCJA 2022

Tytuł zadania publicznego: ,,SENIOR KOOPERACJA” 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.